Dirijorul Aurel Poenaru (Dirijor cor)

Aurel Poenaru a absolvit Liceul de Artă din Râmnicu Vâlcea în 1998. În acelaşi an devine membru al Coralei Euphonia a Filarmonicii  de Stat Ion Dumitrescu din Râmnicu Vâlcea la partida de tenor. Îşi continuă activitatea artistică în cadrul filarmonicii şi în timpul studenţiei. Absolvent al Facultăţii de Pedagogie Muzicală din cadrul Universităţii Spiru Haret, accede treptele profesionale, activitatea sa artistică diversificându-se: membru fondator al Coralei Episcopale a Ramnicului, membru fondator al Coralei Sf. Mina, membru fondator al trupei Concerto (2011), solist pe scena Filarmonicii şi dirijor al concertelor educative din anul 2010 până în prezent. Debutul în faţa marelui public în calitate de dirijor şi-l face cu un repertoriu de piese religioase intitulat “Auzi Doamne glasul meu” în 2011 la Biblioteca Judeteana “Antim Ivireanul”. În prezent este dirijorul corului „Euphonia” şi profesor de canto la Şcoala Populară de Artă din Rm. Vâlcea.